Які зарплати просять українці при пошуку роботи: результати опитування

Основні проблеми, з якими стикаються українці під час пошуку роботи є пошук вакансії з гідним рівнем зарплати і пошук посади, що відповідає компетенціям. Порівняно з 2023 роком, пошукачі частіше скаржаться на упередженість роботодавців щодо статі або віку – це є найбільшою проблемою під час працевлаштування для 16% кандидатів

За рік найважливіші критерії при виборі роботодавця майже не змінилися для більшості українців. Першим і найголовнішим залишається розмір зарплати цей параметр є ключовим при виборі вакансії для 85% пошукачів (порівняно з 80% у 2023 році).

Про це свідчить опитування, проведене robota.ua серед українців різного рівня кваліфікації, віку, статусу та професійного спрямування щодо того, якими є їхні пріоритети при працевлаштуванні та чого вони очікують від роботодавців.


Інші критерії грають приблизно однакову роль для кандидатів, а головними серед них є гнучкий графік роботи (43%), можливість кар’єрного зростання (41%), прозорість працевлаштування (40%) і можливість працювати віддалено (33%).


Яку зарплату просять


Фінансові запити українців очікувано виросли порівняно з минулим роком:


  1. найбільшу кількість кандидатів по всій Україні (30%) цілком влаштує зарплата в розмірі від 25 000 до 40 000 гривень;
  2. чверть пошукачів (24%) погодяться на винагороду в розмірі від 15 000 до 25 000 гривень;
  3. а от п’ята частина респондентів (20%) претендують на рівень зарплати понад 55 000 гривень;
  4. 18% фахівців розглянуть усі вакансії в діапазоні від 20 000 до 55 000 гривень;
  5. ще 9% респондентів цілком комфортним доходом вважають зарплату від 10 000 до 15 000 гривень.


Який формат роботи шукають


Ринок праці постійно трансформується, і з кожним роком все більшу роль відіграє можливість працювати дистанційно. Але в цьому питанні думки українців розділилися для однієї чверті опитаних цей фактор є дуже важливим, а для іншої чверті респондентів віддалений формат роботи взагалі не є принциповим. Решта фахівців більшою чи меншою мірою визнають, що можливість працювати дистанційно може бути тим критерієм, що впливає на їхнє рішення про працевлаштування.

 

Інші фактори при пошуку роботи


У 2024 році, як і рік тому, розмір компанії не грає для пошукачів ключову роль 47,3% опитаних чесно сказали, що цей фактор не має жодного значення (головне щоб добре платили), а ще 11,1% зазначили, що їм складно відповісти. Однак переважна більшість тих фахівців, які беруть до уваги розмір компанії, воліли б працювати в організації середнього розміру (13,3%), великій міжнародній корпорації (12,4%) або великій національній компанії (10,7%). І лише 5% українців надали б перевагу маленьким проєктам — 4,3% хотіли б стати частиною невеликої фірми (ФОП/ПП), а 0,8% готові доєднатися до стартапу.


Уподобання пошукачів щодо місця пошуку роботи залишаються незмінними безумовними лідерами є job-сайти, на яких шукають вакансії 88% респондентів. Рідше кандидати звертаються до соцмереж (34%) і офіційних сайтів компаній (28%). А от фриланс-майданчиками українці майже не користуються лише 4% опитаних фахівців найчастіше шукають роботу саме там.

 

Проблеми


Основні проблеми, з якими стикаються українці під час пошуку роботи, залишаються незмінними. Найскладнішими викликами для спеціалістів є пошук вакансії з гідним рівнем зарплати (так вважають 31% фахівців) і пошук посади, що відповідає компетенціям (23%).


Сьогодні, порівняно з 2023 роком, пошукачі частіше скаржаться на упередженість роботодавців щодо статі або віку це є найбільшою проблемою під час працевлаштування для 16% кандидатів. Серед інших труднощів респонденти зазначають складність пошуку роботи поряд з домом (12%), затягнутість процесу (8%) і часті відмови роботодавців (7%).


Джерело: Finance.ua